Nákupy

Overte si kvalitu vody

Voda je pre náš život nesmierne dôležitá. Nikto z nás si nevie bez vody predstaviť ani jeden deň a preto je dôležité nielen, že vodu pijete, ale aj akú vodu pijete. Voda na Slovensku je mimoriadne kvalitná a čistá. Ale najmä máme jej skutočne dostatok. Niektoré krajiny sa nemôžu pochváliť takou kvalitnou čistou vodou, ktorá im vo veľkom tečie v domácnostiach z kohútikov. My to šťastie máme a niekedy si vodu vôbec nevážime. V domácnostiach máme možnosť vody obecnej priamo z mestského či obecného vodovodu. Voda je pitná, ale môžete využívať aj akú vodu úžitkovú na sprchovanie či splachovanie.

voda

Čoraz viac ľudí as však rozhodne pre studne. Studničná voda je obľúbená nielen na chatách, ale čoraz viac si ju zvolia aj obyvatelia novostavieb. Studňa je veľmi praktické riešenie pre tých, ktorí nemajú možnosť napojiť sa na vodovod. Studňa vám aj v takomto prípade dá možnosť plnohodnotnej vody v domácnosti. Podzemnej vody máme na Slovensku dostatok. Množstvo obyvateľov, ktorí sa rozhodnú pre studňu vo svojom vrte aj vodu nájdu. Proces studne spočíva vo vrte a prehlbovaniu studne až do hĺbky, kým nenatrafíte na prameň. keď sa vo vašej studni objaví voda, neznamená to hneď, že je pitná.

studňa

Pri studničnej vode si dajte skutočne záležať na hygienickom rozpore vody. Rozbor vody je v prípade studne nutnosťou, aby ste vedeli čo podzemná voda obsahuje. V niektorých oblastiach má podzemná voda obsah kovov či iných nežiadúcich látok. Rozbor takéto látky odhalí. Aj v prípade nekvality vody môžete využiť dezinfekciu, ktorá z väčšiny znečistenej vody vytvorí vodu pitnú. Rozbor vody si môžete dať urobiť aj na svoju pitnú vodu. Ak chcete mať istotu, že voda, ktorá tečie z vášho kohútika je dostatočne kvalitná, využite chemický rozbor vody. Cenu hygienického rozboru vody nájdete na stránke vodaservis.sk.