Nákupy

Investujte do zlatých tehličiek

Zlato je vzácny kov, ktorý je odjakživa považovaný za znakom bohatstva a stability. Máte peniaze, ktoré nechcete, aby strácali svoju hodnotu tým, že sú uložené na bankovom účte ? Zároveň nechcete investovať do riskantnejších cenných papierov ? Skúste investovať peniaze do investičného zlata. Investícia do zlata sa považuje za stabilnú investíciu, pri ktorej peniaze nestrácajú svoju hodnotu. Cenu zlata na rozdiel od cenných papierov určuje ponuka a dopyt. Ich cena nie je pevne daná bankou. Investícia do zlatých tehličiek je predovšetkým dlhodobá investícia, pretože analytici predpovedajú, že cena zlata bude v budúcnosti stúpať.

Zlaté tehličky

Môžete sa rozhodnúť, či chcete investovať do zlatých mincí alebo do zlatých tehličiek Goldvault.sk. Zlate mince okrem toho, že uchovávajú svoju hodnotu sú cenené aj pre svoju zberateľskú hodnotu. Zlaté tehličky vyrába veľké množstvo rafinérií po celom svete a spĺňajú prísne podmienky na ich výrobu až po predaj. Najznámejší producenti sú švajčiarske rafinérie PAMP, Argor-Heraeus SA, juhoafrická rafinéria Rand Rafinery, austrálsky Perth Mint, alebo rakúska Münze Österreich. Na svete existujú aj menšie lokálne rafinérie, ktoré sú menej známe a ich likvidita je lokálneho charakteru. Všetko zlato musí prechádzať prísnou kontrolou organizácie LBMA.

Veľa zlatých tehličiek

Iba zliatky, ktoré majú certifikát LBMA sa môžu obchodovať na Londýnskej burze. Zlate tehličky sa prevažne ponúkajú v hmotnostiach od 1g-1000g, alebo ako tehličky o hmotnosti jednej trojskej unce čo je 31,103 g. Tróyska unca – 1oz je váhová jednotka na národných a medzinárodných trhoch zlata, striebra, a ďalších drahých kovov a drahokamov. Jej názov je odvodený od francúzskeho mesta Troyes čo bolo významné centrum obchodu so vzácnymi kovmi v stredoveku. Investovanie do zlatých tehličiek je overený spôsob ako uchovať hodnotu peňazí bez väčšieho rizika. Zverte sa do rúk overeného predajca goldvault.sk a kúpte si zlatu tehličku ešte dnes.