Nákupy

Detská joga pre lepší život

Deti treba viesť k pohybu a zdravému životnému štýlu už odmalička – fyzická aktivita je im prirodzene daná a je znakom zdravého a bezproblémového vývoja. Správne dýchanie môže dopomôcť k zdravej životospráve a vytváraniu dobrých návykov. Hatha joga je založená na vytváraní dobrej fyzickej kondície prostredníctvom cvičení zvládnuteľných aj pre deti, pričom nezaťažuje kĺby, ale naopak povzdbudzuje k plasticite svalstva a správnej funkcii vnútorných orgánov. Dieťa zároveň je nenásilné vedené k osvojeniu si životného štýlu, ktorý je základom pre vyrovnanú a šťastnú osobnosť. Dôležité je totiž deti inšpirovať, motivovať a nie nútiť do aktivít, ktorých zmysel nevidia.

deti

Joga nie je založená na súperení, ale na venovaniu pozornosti vlastnému telu, jeho fungovaniu a posilneniu mysle. Je skvelé, ak si dieťa nájde režim vo fyzickej aktivite, nie v neustálom sledovaní sociálnych sietí, televízie, počítačových hier a iného mrhania voľného času. Zvlášť vplyv sociálnych sietí môže v deťoch vzbudiť pocit menejcennosti a nedokonalosti neustálym sa porovnávaním so zdanlivo dokonalým obrazom celebrít a influecenrov. Oveľa dôležitejšie je hľadať svoje ja, budovať si svoje sebavedomie, ktoré je nezávislé od nezdravých vplyvov spoločnosti. Uvedomenie si hodnoty bez ohľadu na nejaké vymyslené spoločenské predstavy a ideály.

deti

Joga dokáže skvelo pomôcť pri odbúravaní stresu v škole, pred ťažkou úlohou, vystúpením pred celou triedou, čo pre dieťa môže byť frustrujúce. Joga sa dá cvičiť v spojení s rodičmi, čo určite dokáže obnoviť harmóniu vo vzťahoch a zlepšiť celkový obraz rodiny, ktorá občas zápasí s bežnými problémami. Detská joga meditaciaajoga.sk prináša samé benefity – my sme objasnili len zopár. Viac o tomto, ale aj iných typoch jogy, meditácii, pozitívnych afirmáciách a štýle, ktorý vám prinavráti zdravie a chuť do života na našich stránkach.