Nákupy

Záujem o okolie

Procedúry u kozmetičky. Brúsia vám nechty, dávajú vám na ne všeličo možné a vy sa len dívate. Rozprávate sa o počasí alebo o nejakých neutrálnych témach. Pritom by ste sa mali zaujímať o to, čo s vami daná kozmetička vykonáva. Myslím si, že človek by mal prejavovať záujem o svoje okolie. Či už o svojich známych, ale aj o veci, ktoré zažíva. Hlavne o činnosti, na ktoré chodí s pravidelnosťou a vlastne o nich nevie dokopy nič.

obhryzené nechty

Predstavme si situáciu. Sedíte u kozmetičky. Prišli ste na modelovanie nových gélových nechtov. Kozmetička vykonáva túto procedúru niekoľko krát denne pomaly šesť dní v týždni po osem hodín. Nevie, či vám už o tom niekedy rozprávala alebo vysvetľovala, čo sa s vami, teda s vašimi nechtami ide diať. Preto vám to asi sama od seba nezačne rozprávať. Ale keď ste tam, tak sa skúste pýtať. Kto sa pýta, veľa sa dozvie.

Čo mi to práve dávate na nechty? Brúsite ich prečo? Používate cleaner na nechty? Koľko to bude trvať, kým budem mať nechty v lampe? Bolí to? Ako dlho bude trvať, kým mi vyrastú celé nechty a gél nebude vôbec vidno? Je rozdiel v rýchlosti rastu nechtov u vašich jednotlivých zákazníčiek? Alebo je to v priemere rovnaké? Aký gél lak mi idete dávať? Sú to špeciálne výrobky alebo ich kupujete v bežnej drogérii? Vy máte kurz, či urobenú školu?

práca na nechtoch

Po takejto návšteve si vás kozmetička určite zapamätá. Niektorej to možno bude prekážať, iná sa bude usmievať pri spomienke na vaše milé a podnetné otázky. Nabudúce sa predsa nebudete už pýtať, pretože budete všetko poznať. Jedine, že by vám chcela aplikovať niečo nové. A verte tomu, že už vám začne sama od seba vysvetľovať, čo ide vykonávať. Pretože vidí, že máte záujem o poznanie toho, čo sa s vami ide diať.

Záujem o svoje okolie je veľmi milá a príjemná činnosť. Dozviete sa oveľa viac než nejakou bezvýznamnou konverzáciou o počasí. Dostanete sa bližšie k ľuďom a k ich pocitom, prežívaniu.