Šport

Návod pre ženu do fitness centra

Vydať sa do fitness centra  je vzrušujúcim a prelomovým zážitkom pre zdravie.  Dámy sa musia skutočne sústrediť na svoju pohodu a prosperitu, dbať o svoj vzhľad. Či už s cvičením začínate alebo sa vraciate po prestávke, tieto rady vás nakopnú začať tento proces a dosiahnuť vaše ciele.

ploché brucho

 1. Stanovte si jasné ciele

 Skôr ako začnete, charakterizujte svoje ciele v oblasti zdravia.  Chceli by ste získať lepšiu kondičku, nabrať svaly alebo len cvičiť pre zdravie?  Stanovenie jasných cieľov vám pomôže udržať si tempo.

 2. Raďte sa s kvalitným lekárom

 V prípade, že máte nejaké  ochorenia alebo obavy, pred začatím akéhokoľvek fitness programu či cvičenia sa poraďte s odborným lekárom.  Vie vám poskytnúť prispôsobené poradenstvo.

 3. Vyberte si cvičenia, ktoré vás bavia

 Fitness nemusí byť utrpenie.  Vyberte si cvičenia, ktoré skutočne oceníte, či už ide o o kardio alebo silové cvičenia. Do fitka sa musíš tešiť. 

 4. Vytvorte si denný rozvrh

 Dôslednosť je životne dôležitá pre pokrok.  Urobte si plán cvičenia, ktorý vyhovuje vášmu spôsobu života počas pracovného týždňa. Začnite s 2-3 dňami v týždni. Tempo nemusíte zvýšiť.
 
 5. Rozvička a oddych

 Týmto veciam sa nikdy nevyhýbajte. Svaly sa na na cvičenie musia pripraviť. Takto znížite aj riziko zranenia. Oddych pomáha aj rastu svalstva a pripravenosti na ďalšie cvičenie.

 

Joga žena
 
 6. Nebojte sa silového tréningu
 Silová príprava nie je len pre pánov. Pre mnohé dámy je to najobľúbenejšia časť fitnessu, dokonca aj hlavná. Má mnohé výhody. Začnite s ľahkým váhami a následne ich postupne budete zvyšovať.

 7.  Kardiovaskulárna aktivita

 Kardio  je napríklad  beh, rýchlé chodenie alebo cvičenie stimulujúce srdce. Takto spálite kalórie a napomáhate zdraviu vášho srdca. Dajte si  150 minút kardia so stredným zaťažením za týždeň. 
 
 8. Ak to nie je pre vás, skúste aj alternatívy

Je nimi napríklad joga alebo pilates. Majú mnohé zdravotné výhody.