Nákupy

LED pásy – ako ich využiť v bývaní

LED pásy v bývaní

LED pásy sú vhodné pre interiéry aj exteriéry. Pre rozličné prostredia a účely v domácnostiach ale aj v pracovných priestoroch, na chodbách, v pivniciach a v záhradách. Tam všade vyznejú. Určite ste si už všimli, ako krásne oživia priestor a presvetlia ho. Zlepšujú viditeľnosť tam, kde je to potrebné a môžu vytvoriť vhodnú atmosféru. Napríklad pri sledovaní televízie alebo pri nočnom kúpaní v bazéne. Tiež môžu jemne upozorniť na zaujímavé architektonické a umelecké prvky, a dajú tak stavbe novú dimenziu.

led

Pri výbere správneho druhu LED pásu treba dávať pozor. Existuje mnoho možností a ich inštalácia vyžaduje určitú úroveň kreativity a zručnosti. Je to proste tak, lebo chyby pri výbere a zapojení môžu viesť k slabému výkonu, zníženej životnosti alebo dokonca k ohrozeniu bezpečnosti. Je dôležité dôkladne zvážiť všetky možnosti premyslieť si to, kam pásy pôjdu. Oživia rovnako váš šatník ako kuchynskú linku. Vyskúšajte led pásy sadu. Obývačková stena je takisto dobrý nápad. Z´V záhrade zasa okolo bazéna alebo na terasách, v interiéri je typickým miestom kúpelňa či spálňa.

led

Ako si vybrať?

Ako si vybrať spomedzi toľkých možností na trhu? Nie je to len o voľbe ale aj o napájaní a celkom výsledku. Pri inštalácii LED pásikov sa často robí chyba výberom nesprávneho typu. Každý typ má svoje špecifické vlastnosti a musíte si vybrať ten správny led pásik podľa konkrétnych potrieb. Pred nákupom zvážte, či budete pásik používať vo vnútri alebo vonku, akú úroveň jasu a teplotu farieb potrebujete. Na trhu nájdete rôzne typy LED pásikov, ako sú jednofarebné, RGB, RGBW alebo adresovateľné RGB. Každý z týchto typov má svoje vlastné využitie a obmedzenia. Napríklada také jednofarebné pásiky sú ideálne na vytvorenie konkrétnej atmosféry. Naopak, RGB alebo RGBW pásiky vám umožnia meniť farby a vytvárať dynamické svetelné efekty. Adresovateľné RGB pásiky zasa ovládajú každú LED diódu individuálne, čo umožňuje vytvárať ešte zložitejšie a ohromujúcejšie svetelné efekty. Takto dosiahnete presne taký výsledok, aký si predstavujete.