Nákupy

Ľahnúť

Mnohí rodičia sa sústredia hlavne na posteľ. Domčekovú, poschodovú, jednolôžkovú, detskú alebo normálnu veľkosť? Dvojlôžkovú? S úložným priestorom alebo bude lepšia posteľ bez úložného priestoru? No, to je veľká chyba. Treba klásť dôraz v prvom rade na to, aký matrac dáte do svojej postele. Nie na posteľ, ale na matrac.

maco na matraci

Matrac je tá vec, na ktorej v prvom rade spíte. Keď ho raz dva vyležíte, tak asi nepatril k tým najkvalitnejším. Skôr k podradnejším matracom vo svojej kategórií. Hovorí sa, že čím je človek starší, tým by mal mať mäkší matrac. Kosti a celkovo kostra vraj potrebuje jemnosť pri spánku a nie tvrdosť. Niekomu však vyhovuje práve taký matrac, ktorý nie je poddajný, ale tvrdý. Záleží od človeka, povahy, temperamentu, celkových preferencií. A ako som už spomínala to všetko sa môže vekom zmeniť. Človek sa skúsenosťami a celkovým postojom k životu zmení. Menia sa aj jeho preferencie, čo sa týkajú matracov.

pár v posteli

Aký matrac je teda ten najkvalitnejší?

Latexová matrace.

Sú to matrace, ktoré sú takzvané sendvičové. To znamená, že sú naskladané ako sendvič zo samých užitočných a dobrých zložiek. Aj sendviče sú všelijaké, kvalitnejšie a menej kvalitné. No a latexový sendvičový matrac patrí k tým najkvalitnejším. Je to zdraviu prospešný matrac vyrábaný z prírodných materiálov. To sa naozaj v dnešnej dobe cení, keď sa hladí aj na prírodné zdroje pri výrobe rôznych produktov. Takýto postup pri výrobe matracov sa používa už viac než 100 rokov. Aj tento matrac si môžete zvoliť v rôznych stupňoch tvrdosti. Záleží len od vás, aký zvolíte. Nie ste obmedzený len určitým stupňom, ale máte na výber celú škálu. Takže latexový matrac môže použiť každý kto má o takúto technológiu záujem. Unesú aj ťažšiu váhu v podobe 120 alebo 140 kg, takže sa nemusíte báť, že vás neunesú v prípade tehotenstva alebo veľkého nabrania svalovej hmoty.